СБУ підозрює доньку ексміністра оборони Лебедєва у співпраці з Росією

СБУ підозрює доньку ексміністра оборони Лебедєва у співпраці з Росією

Фото: media.aurumgroup.ua/

Служба безпеки повідомила про підозру дочку ексміністра оборони України у 2012-2014 роках Павла Лебедєва Олену. Вона керувала підприємствами, які постачали товари та обладнання для оборонно-промислового комплексу Росії. Про це повідомила пресслужба СБУ.

— Наразі Київська міська прокуратура заочно повідомила жінці про підозру за ч. 3 ст. 27, ст. 110-2 Кримінального кодексу України – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, — сказано у повідомленні.

Санкція статей передбачає позбавлення волі на 10 років без права обіймати певні посади та конфіскацію майна.

Павло Лебедєв був членом «Партії регіонів» і міністром оборони України з 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014. Після втечі експрезидента Віктора Януковича Лебедєв утік з України ще до офіційної відставки. Публічно підтримав окупацію Криму Росією. У 2020 році Печерський суд Києва заочно арештував Лебедєва у справі про розстріли на Майдані, а ДБР повідомило про підозру у державній зраді.

Дочка Лебедєва Олена була одружена із сином колишнього начальника Генштабу Олександра Шутова. Володіє промислово-інвестиційною групою Aurum Group (машинобудування, транспортні перевезення, хімічна промисловість, аграрний сектор). 

Джерело