СБУ повідомила про підозру голові Почаївської духовної семінарії УПЦ МП Іову Шумському — фото


СБУ повідомила про підозру голові Почаївської духовної семінарії УПЦ МП Іову Шумському — фото

Іов Шумський (Фото: ресурс УПЦ МП)

Служба безпеки України повідомила про підозру ректору Почаївської духовної семінарії Української православної церкви Московського патріархату, який принижував національну честь та гідність українців. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У СБУ заявили, що зібрали беззаперечні докази вини архієпископа в антиукраїнській діяльності, він поширював у соцмережі пости, які принижують національну гідність українців, а також розпалював релігійну ворожнечу та ненависть.

Для розгону контенту він використовував анонімний профіль у Facebook, а для підготовки публікацій використовував наративи російської пропаганди. Під час обшуків на місці проживання підозрюваного та у приміщеннях семінарії правоохоронці знайшли літературу, яка повторювала тези Кремля про Україну.

Архієпископу повідомили про підозру за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійних переконань, регіональної належності, інвалідності та за іншими ознаками.

Служба наголошує, що у своїй діяльності дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу віросповідання згідно з Конституцією.

На сайті Почаївської духовної семінарії вказано, що її очолює Шумський Іов (Смакоуз Віктор Федорович).


СБУ повідомила про підозру голові Почаївської духовної семінарії УПЦ МП Іову Шумському — фото

  • 2 грудня Зеленський ввів у дію персональні санкції РНБО, зокрема проти функціонерів УПЦ МП. Під санкції потрапили колишній нардеп від Опоблоку Вадим Новинський, намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь), а також ще десяток ієрархів УПЦ МП.
  • Президент сказав, що «це ще не все, будуть ще кроки» у цьому напрямі.
  • На засіданні Ставки верховного головнокомандувача 3 грудня питання духовної незалежності України було одним із ключових.

Читайте також: «Здихатися Гундяєва». СБУ прийшла до Києво-Печерської Лаври: що це означає для УПЦ МП

Джерело

Новости Украины