Сербія та Косово досягли угоди щодо «прикордонного конфлікту»

Сербія та Косово досягли угоди щодо "прикордонного конфлікту"

Фото: REUTERS/Bytyci facts

За допомогою посередництва Європейського Союзу Косово та Сербія дійшли домовленостей у конфлікті щодо пересування їхніх громадян через кордон. Про це повідомив у своєму Твіттері верховний представник Союза з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

– У рамках діалогу за сприяння ЄС Сербія погодилася скасувати в’їзні/виїзні документи для власників косовських посвідчень особи, а Косово погодилося не вводити їх для власників сербських посвідчень, – повідомив Боррель.

За його словами, ЄС отримав гарантії від сторін, що косовські серби тепер безперешкодно зможуть подорожувати Сербією та Косовом за наявності ідентифікаційних карт.

— Косівські серби, як і решта громадян, зможуть вільно подорожувати між Косово та Сербією, використовуючи свої ідентифікаційні карти. ЄС щойно отримав гарантії від прем’єр-міністра Курті з цього приводу. Це європейське рішення. Ми вітаємо обох лідерів із цим рішенням та їхнє лідерство, — підкреслив представник ЄС.

Косово є частково визнаною балканською державою — її незалежність було проголошено у 2008 році косовськими албанцями. Згідно з Конституцією Сербії, Косово є її частиною і називається Автономний край Косова та Метохія. З того часу між сторонами триває конфлікт. Загострення суперечки розпочалося наприкінці липня, оскільки з 1 серпня мали розпочати діяти нові правила, які обмежували в’їзд у Косово громадян із сербськими паспортами.

Договоритись сторонам вдалося не з першої спроби. Попередній етап переговорів між лідерами Косова та Сербії відбулися 18 серпня у Брюсселі, але знайти компроміс сторонам тоді не вдалося.

Джерело