США мають намір виділити близько $3 млрд на довгострокове зміцнення оборони України – AP


США мають намір виділити близько $3 млрд на довгострокове зміцнення оборони України – AP

Білий дім (Фото: Stephanie Chasez/flickr The White House)

США мають намір оголосити 24 серпня про новий пакет військової допомоги для України на суму близько $3 млрд. Про це офіційні джерела повідомили Associated Press.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Агентство стверджує, посилаючись на свої офіційні джерела, що адміністрація США планує оголосити про додаткову допомогу у розмірі приблизно $3 млрд для навчання та оснащення українських військ.

Про це буде оголошено 24 серпня, у День незалежності України та кінець шостого місяця з початку повномасштабного вторгнення Росії. За повідомленням джерел, кошти будуть спрямовані на фінансування контрактів на дрони, зброю та обладнання, яке може з’явитися на полі бою лише за рік чи два.

Джерела повідомляють, що нове фінансування призначене здебільшого для зміцнення обороноздатності України у середньостроковій та довгостроковій перспективі, тоді як попередні постачання були зосереджені на невідкладних потребах України у зброї та боєприпасах.

До цього пакету адміністрація президента Джо Байдена надала Україні військову допомогу на загальну суму близько $10,6 млрд.

  • 18 серпня два десятки військових експертів, фахівців з національної безпеки та дипломатів закликали Білий Дім надати Україні зброю великої дальності для протистояння Росії, зокрема ракети ATACMS.
  • 19 серпня стало відомо, що США нададуть Україні додаткову військову допомогу у розмірі $775 млн. До цього пакета увійдуть додаткові боєприпаси для HIMARS, 16 гаубиць із боєприпасами; 1000 Javelin, 1500 важких протитанкових ракетних комплексів та багато іншого.

Джерело