США визнають ПВК Вагнера «транснаціональною злочинною організацією»


США визнають ПВК Вагнера "транснаціональною злочинною організацією"

Джон Кірбі (фото — ЕРА)

Міністерство фінансів США визнає підконтрольну Кремлю російську приватну військову компанію Вагнера «транснаціональною злочинною організацією». Про це заявив офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, повідомляє CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Наступного тижня Мінфін США також запровадить нові санкції проти ПВК та її глобальних союзників.

«Ці дії визнають трансконтинентальну загрозу, яку становить Вагнер, зокрема у зв’язку з його серйозною злочинною діяльністю, яка продовжується», – сказав Кірбі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ПВК Вагнера отримала партію зброї з Північної Кореї для зміцнення окупаційних сил в Україні.

За словами Кірбі, хоча США не вірять, що це обладнання змінило динаміку на полі бою, вони очікують на нові постачання систем озброєння з КНДР до Росії.

«Постачання зброї з (Північної Кореї) є прямим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН», – сказав Кірбі, додавши, що США поділилися своїми розвідданими з групою експертів Ради Безпеки щодо санкцій проти КНДР.

Також Кірбі зазначив, що ПВК Вагнера стає «центром сили, який конкурує з російськими військовими та іншими російськими міністерствами». За його словами, розвідка США припускає, що російське міністерство оборони «заперечує» проти масового вербування в ПВК Вагнера ув’язнених з російських в’язниць.

  • У Сербії подано судовий позов у зв’язку зі спробами вербування громадян країни до ПВК Вагнера.

Читайте також: Тема дня. Сіль для Пригожина. Навіщо Росія кидає всі сили на Соледар і чи є загроза оточення

Джерело

Новости Украины