Стефанчук — за заборону в’їзду росіян до ЄС: Тепер лише незабутні ночі в Ново[email protected]бєньово

Стефанчук - за заборону в'їзду росіян до ЄС: Тепер лише незабутні ночі в Ново-@бєньово

Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Денис Шмигаль та Руслан Стефанчук висловилися за заборону в’їзду громадян Росії на територію Європейського Союзу. Особливо красномовним був голова Верховної Ради.

— Ласкаво просимо у СРСР, ви ж цього хотіли? Тепер лише для вас: чарівні краєвиди Мухосранська, мальовничий схід сонця в Зажопинську, чудеса кулінарії в Задрищенську та незабутні ночі в Ново[email protected]бєньово, — написав він у своєму Фейсбуці.

За словами Стефанчука, колективного «так» в ЄС ще немає, але є індивідуальна позиція.

— Країни Європейського Союзу одна за одною відмовляють у видачі віз росіянам. … Латвія, Естонія, Чехія, Нідерланди, Бельгія — країни, не вагаючись, вводять обмеження та показують росіянам: в Європі їм не раді, — додав спікер.

Руслан Стефанчук зазначив, що наприкінці серпня очільники МЗС країн ЄС мають обговорити питання заборони віз для росіян на загальноєвропейському рівні. Голова Ради прогнозує, що це буде “найкоротше обговорення й одностайне схвалення”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль був стриманіший у висловах. На засіданні уряду у вівторок він сказав, що Кабмін поділяє пропозицію президента Володимира Зеленського. І також нагадав, що прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що відвідування Європи — це привілей, а не право.

— Я вдячний колезі за таку принципову позицію. Впевнений, й інші уряди, інші лідери країн приєднаються до цієї ініціативи, — заявив Шмигаль.

Довідка

8 серпня Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post закликав Захід заборонити в’їзд усім громадянам Росії.  На думку президента України, росіяни повинні «жити у своєму світі, доки не змінять свою філософію». Такі санкції мають поширюватися і на тих, хто залишив Росію через те, що вони не погоджуються з владою Володимира Путіна та його рішенням напасти на Україну.

— Все населення має нести відповідальність, чи не так? Можливо. Населення обрало цю владу, і вони з нею не борються, не сперечаються, не кричать, – сказав Зеленський.

Прем’єр Естонії Кая Каллас написала у вівторок у своєму Twitter, що треба припинити видавати туристичні візи росіянам. За її словами, “відвідування Європи – це привілей, а не право людини”. Вона сказала, що авіасполучення з Росією закрите, і поки країни Шенгену видають візи, “тягар несуть сусіди Росії — Фінляндія, Естонія та Латвія”.

Джерело