Столтенберг: рішення про членство України у НАТО ухвалюватимуть усі 30 країн-союзників шляхом консенсусу

Столтенберг: решение о членстве Украины в НАТО будут принимать все 30 стран-союзников путем консенсуса

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг відреагував на указ диктатора РФ Володимира Путіна "про визнання незалежності Запорізької та Херсонської областей". Глава НАТО категорично заперечив легітимність такого "документу" та продовжує відстоювати територіальну цілісність України.

З такими словами Столтенберг виступив на екстреному брифінгу, оголошеному 30 вересня, повідомляє пресслужба НАТО. Він наголосив, що Путін оголосив про анексію території України, яка рівноцінна розміру Португалії.

Столтенберг наголосив, що союзники по НАТО ніколи не визнають анексії українських територій.

Генсек Альянсу наголосив, що НАТО не є стороною конфлікту, "але ми надаємо Україні підтримку, щоб вона могла захистити себе", оскільки нинішня війна в нашій країні – це "найбільша ескалація з часів ІІ Світової війни".

"Ми залишаємося рішучими у наданні підтримки Україні так довго, як це буде потрібно", – запевнив Столтенберг.

На запитання журналіста, чи готовий Альянс розглянути заявку від України щодо прискореного вступу він відповів, що кожна демократична країна має право подати таку заявку, союзники по НАТО в Мадриді заявили, що ми підтримуємо Україну і вибір нею її шляху".

"Рішення ухвалюватимуть усі 30 союзників шляхом консенсусу. Наша позиція зараз – надання підтримки", – зазначив він.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський на тлі анексії чотирьох областей російським фюрером заявив про прискорений процес вступу України до НАТО.

"Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо один одному, ми допомагаємо один одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто", – наголосив лідер української нації.

https://war.obozrevatel.com/ukr/glava-nato-ta-gensek-oon-vistupili-iz-zayavami-pislya-aneksii-putinim-chotiroh-ukrainskih-oblastej.htm