«Тектонічний та філософський зсув». У Резнікова описали, до чого йде Європа через війну Росії проти України


"Тектонічний та філософський зсув". У Резнікова описали, до чого йде Європа через війну Росії проти України

Олексій Резніков у Копенгагені (фото — ЕРА)

Європа «дуже повільно, але приходить до усвідомлення Росії як екзистенційної загрози», і що час точкових угод про допомогу Україні минає: на зміну має прийти мережева інтеграція у сфері безпеки. Як написав у Facebook Олексій Копитько, радник міністра оборони Олексія Резнікова, «поглиблення» формату Рамштайн, заточеного під коротко- та середньострокову допомогу, до рівня Копенгагена – це «в перспективі тектонічний та філософський зсув».

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

11 серпня 2022 року у столиці Данії 26 країн (переважно з північної та східної Європи) провели зустріч про довгострокову підтримку України поза рамками Рамштайна. На ній зібрали $1,5 млрд допомоги силам оборони.

За словами радника глави МО, Рамштайн/Копенгаген показали «вразливість» механізмів ООН, НАТО та ЄС, оскільки в Альянсі, наприклад, «якась невелика країна може заблокувати спільне рішення».

У цьому плані згадані вище саміти – це відсутність формальних зобов’язань: там діють «джентльменські домовленості на основі лідерства та розуміння спільних цілей», зазначив Копитько.

Читайте також: #CopenhagenUkraine. Про що домовилися союзники України

Копитько вважає, що довгострокове співробітництво союзників у подібних форматах – «спільний інтерес із великим потенціалом».

За його словами, паралельно із добуванням зброї та вирішенням нагальних прикладних завдань «напрацьовується критична маса зв’язків, проєктів, які органічно «втягують» Україну в європейський простір безпеки. Або навпаки – «приєднують» Європу до нас».

Завдання України – закріпити та розвивати ці зв’язки, «щоб вони автоматично підхоплювалися навіть за зміни команд», резюмував радник Резнікова.

  • Читайте аналітику від Копитька про зустріч Рамштайн-4: як Україна та Захід «перезбирають автомобіль, що палає, на ходу».
  • Міністр оборони Швеції не виключає виробництво зброї для ЗСУ, але «поки рано говорити».

Джерело