Тема бойових літаків для ЗСУ зрушила з мертвої точки – Кулеба


Тема бойових літаків для ЗСУ зрушила з мертвої точки – Кулеба

Дмитро Кулеба (Фото: ЕРА)

Питання надання ЗСУ бойових літаків та ракет дальнього радіусу дії будуть ключовими для України на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн», і тема авіації вже зрушила з мертвої точки. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Будуть нові рішення щодо постачання зброї різного типу. Тому що у нас велика війна, і на цій війні потрібні великі об’єми зброї, все дуже просто», – сказав Кулеба, відповідаючи на запитання щодо очікувань від наступного «Рамштайну».

Він наголосив, що в України залишилося «три великих питання», одне з яких міністр вважає «майже вирішеним» – це питання постачання танків Leopard німецького виробництва.

«Дві опції, які ще не відкриті, – це далекобійні ракети, щоб ми могли вражати тил російських окупаційних військ на території України, і бойові літаки», – сказав Кулеба.

Він наголосив, що при цьому вже зараз в інформаційному просторі з’являються перші повідомлення про те, що «хтось десь обговорює тему літаків», чого не було раніше.

20 січня в Нідерландах заявили, що розглянуть передачу ЗСУ винищувачів F-16, якщо буде запит від Києва.

На питання про те, чи означає заява Нідерландів, що тема літаків зрушила з мертвої точки, Кулеба відповів ствердно: «Зрушила. І коли вона рухатиметься зі швидкістю, сподіваємось, того ж літака, то ми швидко прийдемо до результату».

Він наголосив, що Україні цього року потрібно отримати всі необхідні для перемоги типи зброї, і керівництво країни говорить про це союзникам.

Глава МЗС також прокоментував заяви деяких партнерів про те, що вони нібито не дають Україні ту чи іншу зброю через необхідність тривалого навчання чи труднощі з обслуговуванням. Він заявив, що подібні аргументи абсолютно невиправдані, про що Україна чесно говорить «навіть найближчим друзям».

«Я їм завжди кажу, що ми швидше вчимося використовувати і обслуговувати вашу зброю, ніж ви приймаєте рішення про надання цієї зброї. Якби ви прийняли ці рішення до війни або на початку повномасштабної війни, ми би вже громили ворога на ваших танках, вашими далекобійними ракетами та на ваших літаках», – сказав глава МЗС.

  • Наступний «Рамштайн» запланований на середину лютого, повідомив Резніков.
  • Заступник міністра закордонних справ Мельник заявив, що Україні потрібна коаліція не тільки для танків, але ще для літаків та ракет.

Читайте також: Ударний кулак для Залужного, але без танків Leopard. Як пройшов Рамштайн-8

Джерело

Новости Украины