Топперебіжчик спецслужб Росії: Що ми дізналися з його інтерв’ю про Путіна


Топперебіжчик спецслужб Росії: Що ми дізналися з його інтерв'ю про Путіна

Гліб Каракулов (Скриншот відео)

У жовтні 2022 року з Росії втік офіцер-високопосадовець Федеральної служби охорони капітан Глеб Каракулов. Він дав інтерв’ю виданню Досьє.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Каракулов служив у ФСО з 2010 року, зокрема – понад пів року після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, та втік до Туреччини 14 жовтня 2022 року під час відрядження до Казахстану. У спецслужбі російського диктатора Володимира Путіна він відповідав за телефонний зв’язок.

Зараз Каракулов заявляє, що засуджує війну та вважає Путіна воєнним злочинцем.

LIGA.net обрала 15 найбільш яскравих цитат з його інтерв’ю.

Співробітники ФСО люблять обговорювати та «смакують» війну в Україні.

— «І я прямо опинився в епіцентрі обговорення, знаєте, навіть смакування всього, що відбувається на війні». 

«Я якось не особливо хотів з кимось спілкуватись, коли всі навколо смакують кровопролиття».

У житті Путін такий самий, як у телевізорі.

— «Все, що в телевізорі показують, – манера поведінки, манера триматися, – я думаю, все одне й те ж саме. Жодних надперекручень немає, все, як у телевізорі… Спілкування, свідком якого я був, – там все було у рамках пристойності, я не сказав би, що там якась надагресія».

Співробітники ФСО висловлюються про Путіна з обожнюванням.

— «Називають шефом, всіляко обожнюють. Тільки в цьому плані обговорюють».

Путін не користується інтернетом та мобільним телефоном, дивиться ТБ.

— «Він реально не користується ані інтернетом, ані телефоном. Вся інформація, яку він отримує, – тільки від людей, що безпосередньо близькі. Він живе у свого роду інформаційному вакуумі».

— «Російське телебачення – це обов’язкова вимога під час підготовки резиденції до візиту президента. У процесі підготовки є вимога, щоб там вели мовлення саме російські канали, наприклад «Росія». Десь чотири телеканали, «Росія» обов’язково». 

Путін досі сидить на самоізоляції через коронавірус.

— «Ми серйозно два тижні сидимо на карантині перед будь-яким заходом, навіть якщо він триває 15 або 20 хвилин. Створюється пул співробітників, які пройшли це очищення – відсиділи двотижневий карантин. Вони вважаються чистими й можуть працювати безпосередньо в одному приміщенні з Путіним».

— «Всі трошки здивовані, чому це досі триває. Адже щонайменше усіх змусили вакцинуватися. Усі проходять диспансеризацію, стежать за своїм здоров’ям, проходять ПЛР-тестування. Знаю, що всі ад’ютанти президента здають мало не кілька разів у день ПЛР-тести».

— «Він до 2020 року дуже часто бував у поїздках. Потім він сів у бункер і, можливо, одне або три відрядження на рік проведе». 

У Путіна немає критичних проблем зі здоров’ям.

— «Якщо, можливо, і є якісь проблеми зі здоров’ям, то вони просто через вік. Напевно, вони є. Але нічого такого надкритичного».

— «Щодо його здоров’я, напевно, воно краще, ніж у багатьох інших людей його віку. Має щорічні медичні перевірки». 

Діти Путіна.

— «Для багатьох людей не секрет, що він має дітей, яких чомусь називає «ці жінки»… у Катерини є ад’ютант».

Спецпоїзд Путіна з’явився у 2014 чи 2015 році.

— «Виглядає як звичайний поїзд, абсолютно такий самий, як і решта, сірі з червоною смугою, поїзди російської залізниці… Тому що він менш помітний. Тому що літаки всі зафіксовані на відповідних сервісах. А поїзд – скільки таких сірих поїздів? До того ж вони не відстежуються на якомусь інформаційному ресурсі… Часто його почали використовувати, мабуть, у серпні – вересні 2021 року».

— «У президента є переговорна кабіна, яку ми возимо у кожне закордонне відрядження. Це місце, з якого можна проводити переговори з гарантованою секретністю. Кабіна, звичайно, громіздка. Це такий куб висотою близько 2,5 м. Усередині організовано робоче місце та телефон, через який можна говорити, не побоюючись, що розмову може почути чи зчитати іноземна розвідка».

Путін має однакові кабінети в різних місцях, щоб було незрозуміло, де він перебуває.

— «У нього кабінети що у Пітері, що у Сочі, що у Ново-Огарьові – однакові, там все абсолютно ідентичне… Хлопці ділилися з посмішкою, що коли Путін у Сочі, то спеціально створюється враження, ніби він відлітає. Приганяють літак, їде кортеж. А насправді він залишається у Сочі». 

У ФСО майже 100% підтримують вторгнення до України.

— «Половина у ФСО вважає, що треба було ще у 2014 році ракетами розбомбити Майдан у Києві. А інші: «А чого, а як інакше [треба було вчинити зараз з Україною]?» Чесно, я сподівався, що будуть люди, які хоча б у приватних бесідах будуть хоч якось говорити: «Хлопці, ну взагалі-то це війна, взагалі люди гинуть. Я сподівався, що звучатимуть такі фрази. На жаль, такі фрази не звучать, і майже 100% за Путіна».

  • У березні в мережі з’явився запис нібито розмови російського продюсера Йосипа Пригожина та мільярдера, колишнього сенатора Радфеда РФ Фархада Ахмедова. Вони протягом 35 хвилин обговорювали війну РФ проти України, подальшу долю держави-терориста та критикували російського диктатора Володимира Путіна.

Читайте також: Страх і ненависть у Москві. Як на тлі поразок в Україні еліти розпочали війну між собою

Джерело

Новости Украины