Верещук: Обов’язкова евакуація готується із частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей

Верещук: Обов'язкова евакуація готується із частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей

Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Міністр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила про підготовку обов’язкової евакуації частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Про це вона повідомила під час телемарафону.

– Харківщина, Запоріжжя, а також Миколаївщина. Ми знаємо, що деякі частини цих регіонів потребуватимуть обов’язкової евакуації. І ми до неї вже готуємося… Все, що потрібно людям, щоб пережити зиму, у них буде, і буде безкоштовно, — повідомила вона.

Верещук нагадала, що під час обов’язкової евакуації держава безкоштовно забезпечує транспортування, проживання, харчування та медичні послуги. Окрім цього, передбачені виплати для мешканців областей, з яких проводиться евакуація.

— Якщо це обов’язкова евакуація, 2200 грн на кожну особу одразу після прибуття поїзда чи іншого транспортного засобу, що використовується при евакуації. А також 2000 грн на кожну дорослу людину, 3000 грн на кожну дитину чи людину з інвалідністю, — нагадала вона.

Міністр поінформувала, що з початку серпня з Донецької області вже евакуйовано понад 10 тисяч людей, серед яких третина – діти. На питання про відмову від евакуації міністр зауважила, що люди часом просять «почекати до холодів» або «надати можливість зібрати зерно».

Джерело