Верховна Рада перейменувала місто Новоград-Волинський на Звягель

Верховна Рада перейменувала місто Новоград-Волинський на Звягель

Фото: uk.wikipedia.org

Верховна Рада перейменувала місто Новоград-Волинський на Звягель, а Новоград-Волинський район — на Звягельський. Про це 16 листопада повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

— За відповідні постанови №8179 та №8180 проголосували 260 депутатів, — написав він у своєму телеграм-каналі.

Нардеп Олексій Гончаренко розповів, що перейменування міста у Житомирській області було ініційовано його жителями з метою повернення населеному пункту історичної назви.

— Важливе рішення як частина деколонізації: позбавляємося залишків російської імперії, яка намагалася стерти українську ідентичність, — заявив він.

Законопроєкт внесли члени комітету з питань місцевого самоврядування. Один з них, «слуга народу» Віталій Безгін, написав у фейсбуці: “Новоград-Волинський — всьо! Тепер офіційно — Звягель!”

Перейменування Новограда-Волинського 16 червня ініціювала міськрада. 13 липня перейменування  підтримали депутати Житомирської обласної ради. 

Згадка про місто Звягель (Возвягель) вперше зустрічається у 1256-1257 роках. У 1793-му населений пункт перейшов під управління Російської імперії та був перейменований на місто Новоград-Волинський, йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

У Новоград-Волинському в 1973 році народився Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. На сьогоднішній день у місті проживає близько 55 тисяч мешканців.

Джерело