Верховна Рада ухвалила закон про бронювання під час мобілізації

Верховна Рада ухвалила закон про бронювання під час мобілізації

Фото: facebook.com/iamo.armyinform

Верховна Рада ухвалила правила бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації. За урядовий законопроєкт №7687 проголосували 290 народних депутатів. Про це у пʼятницю, 4 листопада, повідомили парламентарі Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

За словами Железняка, бізнес просив організувати прозору процедуру бронювання. Закон надає Уряду повноваження на розробку нового порядку. Він має включати критерії віднесення підприємств до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Заброньовані можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

Згідно закону, бронюванню підлягають військовозабовʼязані:

в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період; на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання замовлень; на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів; на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

Верховна Рада не підтримала поправки щодо броні студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання. 21 вересня парламент ухвалив законопроєкт щодо бронювання військовозобов’язаних за основу.

Джерело