«Відчайдушні спроби Путіна». США ввели санкції проти посередника між Росією та КНДР


"Відчайдушні спроби Путіна". США ввели санкції проти посередника між Росією та КНДР

Володимир Путін (Фото — ЕРА)

США ввели санкції проти громадянина Словаччини, який, як стверджують у Штатах, намагався сприяти укладенню угод між Північною Кореєю та Росією щодо постачання зброї окупантам для ведення війни проти України. Про це повідомляє сайт Мінфіну США.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

30 березня Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США наклало санкції на громадянина Словаччини Ашота Мкртичева за спробу прямо чи опосередковано імпортувати/експортувати/реекспортувати в/із КНДР будь-яку зброю або пов’язані з нею матеріали.

У Мінфіні США стверджують, що в період з кінця 2022-го до початку 2023-го Мкртичев працював з офіційними особами КНДР, щоб отримати понад 20 видів зброї та боєприпасів для Росії в обмін на матеріали, починаючи від комерційних літаків, сировини та товарів для відправки у КНДР.

На переговорах Мкртичева з офіційними особами КНДР та Росії було детально описано взаємовигідну співпрацю між Північною Кореєю та Росією, включаючи фінансові платежі та бартерні угоди, повідомляють у Мінфіні Штатів.

У відомстві заявили, що переговори Мкртичева з офіційними особами РФ показали, що необхідні приготування Росії до запропонованої угоди завершено, і країна-агресор готова отримувати матеріали з КНДР і передавати їх. Мкртичев також надав офіційним особам КНДР інформацію від російських офіційних осіб, ймовірно, пов’язану з його спробами отримати військову техніку для Росії із Північної Кореї.

У Мінфіні США зазначають, що Мкртичев працював із громадянином РФ над пошуком комерційного літака, що підходить для постачань у КНДР.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що з початку повномасштабної війни Росія втратила понад 9000 одиниць важкої військової техніки, і частково завдяки багатостороннім санкціям та експортному контролю російський диктатор Володимир Путін «все більш відчайдушно намагається їх замінити».

«Схеми, подібні до збройової угоди, яку переслідує ця людина, показують, що Путін звертається до постачальників останньої інстанції, таких як Іран і КНДР», – заявила Єллен.

  • Сьогодні представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Штати мають нову інформацію: Путін, швидше за все, відправить до Північної Кореї продовольство в обмін на боєприпаси для ведення загарбницької війни РФ проти України.

Читайте також: У Північній Кореї заявили, що воювати зі США зголосилися 800 000 добровольців за день – фото

Джерело

Новости Украины