Війна НАТО та РФ дуже ймовірна. Також можливий конфлікт Китаю та США – Міноборони Польщі


Війна НАТО та РФ дуже ймовірна. Також можливий конфлікт Китаю та США – Міноборони Польщі

Марцін Очепа (фото: скриншот з відео)

Імовірність війни НАТО і Росії є дуже високою, також можливий конфлікт між Китаєм і США. Про це заявив заступник міністра оборони Польщі Марцін Очепа, якого цитує портал Interia.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, ймовірність війни, до якої може бути залучена Польща, є дуже високою. Він зазначив, що до подібного сценарію не можна ставитись лише гіпотетично.

«Якщо щось політично ймовірне бодай на 30 відсотків, я вже до цього готуюся. І ймовірність конфлікту між Росією та НАТО сьогодні дуже висока, як і ймовірність конфлікту між Китаєм та США», – сказав Очепа.

Заступник міністра заявив, що якщо подивитися на досвід XX століття, то сьогодні у світі відбуваються події, аналогічні до другої холодної війни.

«Високий ризик ескалації війни змушує терміново шукати консенсус з питань безпеки, оборони та зовнішньої політики. Тут важко перебільшити. Те, що ми спостерігаємо сьогодні, – це не один із повоєнних конфліктів, а повномасштабний конфлікт за участю найбільшої країни світу», – зазначив він.

Чиновник наголосив, що Польщі необхідно співпрацювати не лише з Європою в рамках НАТО, а й з країнами Індо-Тихоокеанського регіону, зокрема з Південною Кореєю.

  • Деякі члени НАТО залежать від Китаю, що є повторенням помилки із залежністю від Росії, заявив глава міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.
  • 29 листопада китайські військові заявили, що ракетний крейсер США Chancellorsville «незаконно просочився» у води КНР поблизу островів Спратлі в Південно-Китайському морі. Військово-морські сили США заперечують це звинувачення.
  • 22 листопада міністр оборони США Ллойд Остін вперше зустрівся з китайським колегою Вей Фенхе і в ході півторагодинної особистої зустрічі закликав його уникати «дестабілізаційних дій» з питання Тайваню.

Читайте також: Глава МЗС КНР зустрівся із послом РФ. Сказав: країни «не згодні з політикою грубої сили»

Джерело

Новости Украины