Війна в Україні відкинула економіку Росії на чотири роки за один квартал – Bloomberg


 Війна в Україні відкинула економіку Росії на чотири роки за один квартал – Bloomberg

Ілюстративне фото: depositphotos.com

Вторгнення російського диктатора Володимира Путіна в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки тому за один квартал після нападу і поставило її на шлях одного з найтриваліших спадів в історії. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Економіка Росії, яка набирала обертів на початку 2022 року, у другому кварталі почала скорочуватися. 

Валовий внутрішній продукт у РФ скоротився вперше більш ніж за рік, впавши на 4,7% у річному обчисленні, згідно із середнім прогнозом 12 аналітиків, опитаних Bloomberg.

«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до своїх обсягів 2018 року в другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через м’якшу грошово-кредитну політику… Проте в 2023 році економіка втратить ще 2% , оскільки європейська заборона на енергоносії зменшить експорт», – цитує Bloomberg російського економіста Олександра Ісакова.

Міжнародні санкції порушили торгівлю та паралізували такі галузі, як виробництво автомобілів, тоді як споживчі витрати зупинилися.

У Bloomberg зазначають, що хоча спад економіки поки що виявляється менш різким, ніж спочатку очикувалося, але, згідно з прогнозами, у майбутні квартали спад погіршиться.

«Криза рухається за дуже плавною траєкторією, – сказав Bloomberg провідний економіст по Росії в Банку ЦентроКредит Євген Суворов. – Економіка досягне своєї нижньої точки в кращому випадку у середині 2023 року».

Банк Росії прогнозує, що ВВП скоротиться на 7% цього кварталу і, можливо, ще більше в останні три місяці року. За його оцінками, у другому кварталі економіка скоротилася на 4,3%.

Протистояння навколо постачання енергоресурсів до Європи створює нові ризики для економіки. Щомісячне зниження видобутку нафти розпочнеться вже у серпні, за даними Міжнародного енергетичного агентства, яке прогнозує, що на початок наступного року видобуток нафти в Росії знизиться приблизно на 20%.

Читайте також: Російські авіакомпанії вже почали розбирати літаки на запчастини через санкції – Reuters

Джерело