«Вирішальний період»: у розвідці дали прогноз, як йтимуть бойові дії восени та взимку в Україні

"Решающий период": в разведке дали прогноз, как будут идти боевые действия осенью и зимой в Украине

У Головному управлінні розвідки Міноборони прогнозують, що восени варто очікувати на вирішальний період у війні України проти Росії. При цьому взимку інтенсивність бойових дій може суттєво знизитися.

У той же час країна-агресор готуватиметься до відновлення потужних бойових дій навесні 2023 року. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.

За його словами, у вересні та жовтні варто очікувати активних бойових дій. Однак, починаючи з листопада через погіршення погодних умов, інтенсивність боїв може впасти. Проте активні дії на полі бою триватимуть і взимку.

"Вони (бойові дії, – ред.) можуть бути не такі активні, проте ми маємо досвід застосування збройних сил РФ проти нашої Сумської та Чернігівської областей минулої зими. Незважаючи на те, що вони звідти втекли, біля наших кордонів на території Росії зберігається близько 4 батальйонних тактичних груп", – повідомив представник ГУР.

У Головному управлінні розвідки Міноборони прогнозують, що восени варто очікувати на вирішальний період у війні України проти Росії.

Скібіцький наголосив, що протягом зимового періоду російські окупанти вестимуть бойові дії для того, щоб тримати у напрузі Збройні сили України. Крім того, країна-агресор спробує дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, використовуючи фактор енергетичних ресурсів.

В українській розвідці сподіваються, що заплановані Україною заходи матимуть успіх і всі задуми РФ проваляться.

"Незважаючи на те, що нам недостатньо тих ресурсів, які у нас є, нам допомога надходить, ми плануємо бойові дії. Ми вражаємо їхні пункти управління, склади боєприпасів, живу силу", – розповів Скібіцький.

Також у розвідці звернули увагу на гнітючий моральний стан російських військових та неукомплектованість підрозділів. На цьому тлі у розвідці припускають, що рано чи пізно російській владі необхідно буде оголошувати загальну мобілізацію.

"Ми сьогодні бачимо, що укомплектованість деяких підрозділів Російської Федерації, які брали участь у бойових діях з початку, з лютого, зараз становить 30%. Це нижче за будь-які необхідні показники. Їх потрібно поповнювати, а ми бачимо за статистичними даними, що ті плани, які побудувала для себе Москва за набором на контрактну службу, за добровільним набором, не виконуються більш ніж на 50%", – резюмував Скібіцький.

https://war.obozrevatel.com/ukr/virishalnij-period-u-rozvidtsi-dali-prognoz-yak-jtimut-bojovi-dii-voseni-ta-vzimku-v-ukraini.htm