Вісім головних новин України та світу на 19:00 9 листопада


Вісім головних новин України та світу на 19:00 9 листопада

Сергій Шойгу (Фото — скриншот з відео)

1. ПО ВСІЙ УКРАЇНІ СЬОГОДНІ ДІЯТИМУТЬ ГРАФІКИ ПЛАНОВИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ — УКРЕНЕРГО. Сьогодні, 9 листопада, по всій Україні діятимуть графіки погодинних планових відключень (докладніше).

2. НАСТУПНИЙ САМІТ НАТО ПРОЙДЕ ЗА 25 КМ ВІД КОРДОНУ БІЛОРУСІ: АНОНС ВІД СТОЛТЕНБЕРГА. Наступний саміт Північноатлантичного альянсу заплановано на 11-12 липня 2023 року у столиці Литви (докладніше).

3. ВИБОРИ У США. ПОПЕРЕДНЬО – РЕСПУБЛІКАНЦІ БЕРУТЬ ПАЛАТУ ПРЕДСТАВНИКІВ, ТРИВАЄ БОРОТЬБА ЗА СЕНАТ. У США закінчується підрахунок голосів на проміжних виборах до Конгресу, які проводяться у середині терміну повноважень президента. Оберуть законодавців до Конгресу США – 35 зі 100 сенаторів, і у повному складі – Палату представників, а також губернаторів. За попередніми даними, Республіканська партія отримає більшість у Палаті представників, за Сенат триває боротьба (докладніше).

4. НІМЕЧЧИНА ПЕРЕДАЛА УКРАЇНІ БОЄЗАПАС ДЛЯ ПРОТИРАКЕТНОЇ СИСТЕМИ IRIS-T SLM: ЩО ЩЕ У СПИСКУ ДОПОМОГИ. Уряд Німеччини повідомив, що Збройним Силам України серед іншого в новому пакеті військової допомоги передано додаткову партію ракет до системи протиповітряної/протиракетної оборони IRIS-T SLM (докладніше).

5. ЄВРОКОМІСІЯ ПРЕЗЕНТУВАЛА ПЛАН МАКРОФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ НА 18 МЛРД ЄВРО. Європейська комісія представила пропозицію про надання Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги протягом 2023 року (докладніше).

6. РОСІЙСЬКІ ПРОПАГАНДИСТИ ПОВІДОМЛЯЮТЬ ПРО ЗАГИБЕЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО КОЛАБОРАНТА СТРЕМОУСОВА. Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють про загибель у Херсонській області колаборанта Кирила Стремоусова, який працював на окупаційну адміністрацію (докладніше).

7. ШОЙГУ ОГОЛОСИВ ПРО ВІДВЕДЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬК ІЗ ХЕРСОНА. ЧЕКАЄМО НА РЕАКЦІЮ ГЕНШТАБУ ЗСУ. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу погодився з пропозицією командувача російського угрупування в Україні Сергія Суровікіна про відведення російських військ на лівий берег Дніпра (докладніше).

8. УКРАЇНА НЕ БАЧИТЬ ОЗНАК ТОГО, ЩО РОСІЯ ЗАЛИШАЄ ХЕРСОН БЕЗ БОЮ – ОФІС ПРЕЗИДЕНТА. В Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що Україна не бачить ознак того, що Росія залишає Херсон без бою (докладніше).

Читайте також головний текст дня: Розбір | Безробітних «мобілізують» до Армії відновлення — кого торкнеться і як працює

Джерело