Вони вже «залізли в критичний запас» — Резніков про ракетний потенціал Росії


Вони вже "залізли в критичний запас" — Резніков про ракетний потенціал Росії

Олексій Резніков (фото — ЕРА)

Росіяни «залізли в критичний запас» ракет дальнього радіуса дії, в них залишилося «близько 11-13%» «Іскандерів» і приблизно стільки ж «Калібрів», проте є майже 7000 ракет С-300. Про це в інтерв’ю Lb.ua повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він пояснив, яким чином вираховуються залишки російських озброєнь: зіставляються дані про кількість основних типів ракет, які були у РФ до вторгнення; кількість пострілів, які вони зробили; спроможність виготовлення, «виходячи з можливостей індустрії Росії, з наявності там тих чи інших складових іноземного походження».

«І відповідно, за наявності санкцій, вони щось вже виготовляти не можуть. Щось виготовили з запасів, і на тому стоп», – сказав Резніков.

«Тому ми беремо, обліковуємо приблизно, і знаємо, що, умовно кажучи, ракет С-300 у них понад 7000 точно. Це дуже багато», – зазначив міністр. Він пояснив, що С-300 – це системи протиповітряної оборони, які росіяни почали використовувати як балістичну ракету «земля-земля».

«Вона в них літає до 200-220 кілометрів, тому вони тероризують Харківщину, Миколаївщину, Херсонщину, Запоріжжя, саме використовуючи С-300», – сказав Резніков.

Аби дістати до об’єктів української критичної інфраструктури на Львівщині, Тернопільщині, Київщині, Одещині, окупанти використовують або носії-літаки ракет Х-101, Х-555, або «Калібри» морського базування. Раніше, за словами міністра, вони використовували «Іскандери» – і морського, і наземного базування, зокрема з території Білорусі.

«Але зараз, коли ми дивимося, скільки й що прилітає, бачимо, що «Іскандери» вони не використовують, тому що не можуть їх виготовляти», – зазначив очільник Міноборони.

«Ми порахували, скільки вони по нас випустили, скільки у них було і скільки залишилося. Вони залізли в критичний запас, в них десь близько 11-13% «Іскандерів» залишилося. За їхніми радянськими класичними нормами, вони мають тримати запас 25-30%. Вони вже в нього залізли. Скоїли злочин з точки зору своєї відповідальності. Те саме й з «Калібрами», – сказав Резніков.

На уточнювальне запитання, чи коректно казати, що до кінця цього року буде ще одна, максимум дві атаки, і глобальний потенціал буде вичерпано, він відповів: «Так. Тому що навіть між атаками їм потрібен час від тижня до десяти днів. Вони можуть зробити дві хвилі: ракети+дрони іранські або дрони+ракети, але вони не можуть ракети+ракети. Якщо масовані. Тому що там є нюанси технічного характеру – накопичення, споряджання тощо».

  • Вранці 29 грудня країна-терорист Росія зробила нову спробу атакувати цивільну критичну інфраструктуру України далекобійними ракетами та дронами.
  • За даними ГУР, Росія випускає вже менше ракет по території України за раз і змушена збільшувати інтервали між масованими ракетними атаками.

Читайте також: РФ уже била по Україні «свіжими» ракетами, але виготовляла їх із залишків деталей – Данілов

Джерело

Новости Украины