Вступ України до Євросоюзу займе більше року або навіть двох – комісар ЄС


Вступ України до Євросоюзу займе більше року або навіть двох – комісар ЄС

Олівер Вархеї (Фото — скриншот з відео)

Вступ України до Євросоюзу може зайняти «більше року чи двох». Таку оцінку комісара з питань розширення Олівера Вархеї цитує Welt.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Вархеї вважає, що «з огляду на велику роботу, необхідну для підготовки до участі у внутрішньому ринку Євросоюзу та багатьох інших важливих сферах політики, підготовка до вступу, найімовірніше, займе більше року або двох».

Водночас віце-прем’єр України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина повідомила Welt, що Україна розпочала процес інтеграції ще до того, як набула статусу країни-кандидата. Вона зазначила, що «під наглядом ЄС уже проведено велику кількість реформ», що дає змогу прискорити процес вступу та не використовувати «стандартну процедуру».

Стефанішина також посилається на думку країн Балтії та інших близьких союзників України, які підтримують прискорене приєднання України до ЄС.

Вархеї, у свою чергу, наполягає, що до України «мають застосовуватися ті самі критерії, що і до решти кандидатів».

  • 23 червня Україна та Молдова набули статусу кандидатів на вступ до ЄС. За тиждень до цього лідери Італії, Франції, Німеччини та Румунії підтримали у Києві надання Україні цього статусу.
  • Стефанішина раніше заявляла про намір виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року, що може дозволити розпочати переговори щодо вступу.

Джерело