У бундестазі пропонують викупити у Катарі танки Gepard для України


У бундестазі пропонують викупити у Катарі танки Gepard для України

Родеріх Кізеветтер (Фото — EPA)

Німеччина могла б викупити у Катару для України німецькі зенітні танки Gepard. Таку ініціативу озвучив депутат бундестагу від ХДС Родеріх Кізеветтер у інтерв’ю Süddeutsche Zeitung.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Кізеветтер пропонує викупити у Катару зенітні танки Gepard і потім передати їх Україні.

«Танки Gepard зараз там більше не потрібні, вони перебувають у робочому стані, тому я думаю, що було б непогано викупити їх… Ми маємо зробити все, що може сприяти перемозі України», – вважає депутат.

Він також зазначив, що, попри передачу Україні зенітних танків Gepard, як і раніше, зберігається проблема забезпечення їх штатними боєприпасами, яку блокує Швейцарія через прихильність до політики нейтралітету. Проблему було тимчасово вирішено замовленням альтернативних боєприпасів у Норвегії. Кізеветтер вважає, що операція з танками з Катару могла б полегшити цю ситуацію.

  • У липні 2022 року Кізеветтер заявив, що затримки та недостатньо активна військова допомога Україні з боку уряду Олафа Шольца ведуть до «втрати репутації Німеччини у Східній Європі».
  • 5 грудня командування ЗС ЗСУ опублікувало відео роботи німецької зенітної самохідної артилерійської установки Gepard по ворожій ракеті.

Джерело

Новости Украины