У Херсонській області впали опори ЛЕП від Запорізької АЕС у Крим – Хлань


У Херсонській області впали опори ЛЕП від Запорізької АЕС у Крим – Хлань

Сергій Хлань (Фото — скриншот із відео)

Вчора окупанти заявили про плани під’єднати Запорізьку АЕС до енергосистеми Росії, а сьогодні між Каховкою та Чаплинкою впали опори лінії електропередачі. Про цей «збіг» повідомив радник Херсонської ОВА Сергій Хлань в ефірі національного телемарафону.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами Хланя, пошкоджено опори саме тієї лінії, яка мала зв’язати захоплену росіянами Запорізьку АЕС із тимчасово окупованим Кримом.

«Якщо послухати окупантів, то в аварії винні «удари» або «втома металу», але ми ж розуміємо, що опори падають, бо так потрібно», – сказав Хлань.

9 серпня в Енергоатомі заявили, що Росія почала перепідключення Запорізької АЕС до Криму.

Сьогодні генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав припинити бойові дії навколо захопленої російськими окупантами Запорізької АЕС і заявив, що її не можна використовувати в межах будь-якої військової операції.

  • 4 березня 2022 року окупанти захопили Енергодар та ЗАЕС поряд з містом. Це найбільша за розмірами АЕС у Європі та третя – у світі. Попри окупацію, вона поки що працює в об’єднаній енергосистемі України.
  • У разі підключення ЗАЕС до російської енергосистеми Україна втратить 6 ГВт потужностей (майже половину всіх ядерних потужностей України), що генерують найдешевшу електроенергію серед усіх видів генерації.
  • Ще у березні посадовці України порівнювали можливість приєднання ЗАЕС до Криму із «запуском космічної ракети в космос за допомогою катапульти».

Джерело