У МЗС Латвії відчитали мера Даугавпілса, який назвав Крим російським

У МЗС Латвії відчитали мера Даугавпілса, який назвав Крим російським

Фото: lv.wikipedia.org

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс надіслав офіційний лист меру міста Даугавпілс Андрейсу Елксніньшу, нагадавши про позицію країни щодо війни Росії проти України. Така реакція виникла через заяву градоначальника про те, що Крим є частиною Росії. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті відомства.

— Міністр закордонних справ зазначив, що всі латвійські офіційні особи повинні поважати зовнішньополітичну позицію Латвії, а також закликає А. Елксніньша, як представника латвійського самоврядування, суворо дотримуватись їх і бути точним у своїх заявах із зовнішньополітичних питань, висловлюючи ці позиції чітко та недвозначно, — заявили у МЗС країни.

У листі Рінкевичс нагадав, що Латвія категорично засуджує невиправдану, незаконну та неспровоковану військову агресію Росії проти України, а дії Москви є грубим порушенням Статуту ООН та міжнародного права.

— Латвія послідовно та беззастережно визнає незалежність та суверенітет України у її міжнародно визнаних кордонах. Фальшиві референдуми, проведені Росією у 2014 та 2022 роках, та їх результати на окупованих територіях України незаконні та не відображають волевиявлення українського народу, — йдеться у заяві.

Як зазначено у повідомленні, Запорізька, Донецька, Луганська та Херсонська області, а також Крим є міжнародно визнаними територіями України. Такої позиції Латвія дотримується від початку російської агресії проти України у 2014 році.

ПРО ЩО МОВА?

Мер латвійського міста Даугавпілс Андрейс Елксніньш заявив виданню «Delfi», що «Крим є частиною Росії» і «неможливо розділяти факти, що його включили до складу РФ, і що весь світ продовжив після цього співпрацювати з Росією». Також політик заявив, що за вбивства мирних людей у Бучі нібито «відповідальність і Росія, і Україна, і США».

На цю заяву відреагували у МЗС України. Спікер відомства Олег Ніколенко заявив, що «висловлювання цього маргінального діяча не відображають ні офіційної позиції дружньої для нас Латвії, ні поглядів абсолютної більшості латвійців», які активно підтримують Україну і допомагають у боротьбі з агресією РФ.

Джерело