У Німеччині нове публічне звернення – Шольца закликали кинути Україну. Кулеба відповів «наркоманам»


У Німеччині нове публічне звернення – Шольца закликали кинути Україну. Кулеба відповів "наркоманам"

Олаф Шольц (фото — ЕРА)

Одне із торгових об’єднань на сході Німеччини закликало канцлера Олафа Шольца скасувати всі санкції проти Росії та сприяти негайному заморожуванню її війни проти України, тобто капітуляції Києва. Ремісники округу Галле-Заалекрайс у землі Саксонія-Анхальт розіслали підписане 16 представниками звернення до нього у всі основні німецькі ЗМІ, пише T-online.de. На їхньому сайті цього звернення немає.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У тексті, який активно поширюють російські пропагандистські ЗМІ, йдеться, що «з численних бесід з клієнтами» ці ремісники нібито знають, що «переважна більшість» їхніх клієнтів «не хочуть жертвувати своїм заробленим важкою працею рівнем життя заради України», бо «це не наша війна».

ДОВІДКА. Після закінчення Другої світової війни земля Анхальт увійшла до радянської зони окупації: на її території була 3 загальновійськова армія СРСР. Потім була об’єднана з колишньою прусською провінцією Саксонія у землю Саксонія-Анхальт, а у жовтні 1990-го відбулося возз’єднання Німеччини.

Німецькі лобісти Кремля лякають Шольца (але в першу чергу населення ФРН, яке прочитає їхнє звернення) «смертю Німеччини», тим, що він «доведе Німеччину до руйнування» і «хоче пожертвувати своєю країною заради України».

Підписанти далі повторюють пропаганду Кремля, що Україна «корумпована сильніше за будь-яку іншу країну в Європі». Також вони хочуть, щоб було «негайно розпочато переговори про припинення війни».

Читайте також: Люди, що підтримують Путіна в Німеччині, частково винні у війні – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вранці вже реагував на подібні заяви від одного з лідерів Вільної демократичної партії Німеччини Вольфганга Кубікі, який висловився за запуск газопроводу Північний потік-2.

«Заклики деяких німецьких політиків запустити NS2 «ненадовго», а потім закрити, абсолютно ірраціональні. Це нагадує наркоманію, коли людина каже: «Тільки востаннє!», не усвідомлюючи руйнівних наслідків кожного «останнього разу», – написав глава МЗС у Twitter.


У Німеччині нове публічне звернення – Шольца закликали кинути Україну. Кулеба відповів "наркоманам"

  • Наприкінці червня у Німеччині збирали підписи «за мир» – і капітуляцію України. На той час посол України у Берліні Мельник їм коротко відповів.
  • На початку серпня ексканцлер Шредер побачився з Путіним і озвучив його для Заходу: каже, той «хоче переговорів».
  • 17 серпня прем’єр Саксонії Кречмер заявив, що «не розраховує на воєнну перемогу» України у війні українців проти окупантів.
  • Шольц проти припинення видавання віз росіянам, оскільки, за його словами, «це війна Путіна, а не росіян».

Читайте також: У Шольца з червня блокують подальші постачання важких озброєнь Україні – Die Welt

Джерело