У РФ знову говорять, що «готові» до переговорів. У Кулеби відповіли: Пройшли це у 2014–2015


У РФ знову говорять, що "готові" до переговорів. У Кулеби відповіли: Пройшли це у 2014–2015

Олег Ніколенко (скриншот)

Заява Міністерства закордонних справ Росії про нібито готовність країни-агресора до переговорів з Україною – це димова завіса, і чиновники РФ згадують про діалог щоразу, коли окупанти зазнають поразки на полі бою. У РФ хочуть накопичити сили для нових атак, заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він зазначив, що, читаючи сьогоднішні тези речниці МЗС РФ Марії Захарової про те, що «ми завжди відкриті до переговорів», «ми ніколи від них не відмовлялися», «ми готові вести переговори з урахуванням тих реалій, які складаються на цей момент», паралельно на телефон надійшло нове сповіщення про повітряну тривогу через запуск російських ракет по Україні.

«Заява МЗС Росії – чергова димова завіса. Російські чиновники починають згадувати про переговори щоразу, коли російські війська зазнають поразки на полі бою. У Москві не зацікавлені у відновленні миру в Україні», – заявив Ніколенко.

За словами речника МЗС, імітуючи готовність до діалогу, РФ намагається виграти час, щоб перегрупувати підрозділи, підготувати нещодавно мобілізованих, розв’язати питання з нестачею озброєння, усунути недоліки логістики, а потім з новими силами вдатися до наступних хвиль агресії.

Читайте також: Переговори з Росією. Держдеп не бачить «ніяких ознак» готовності Москви до діалогу

«Ми це вже проходили у 2014–2015 роках. Ті, хто справді зацікавлений у мирних переговорах, не знищують міста та села, не вбивають цивільних, не руйнують енергетичну інфраструктуру, не знущаються з мешканців тимчасово окупованих територій, не перешкоджають постачанням продовольства», – заявив Ніколенко.

Він нагадав, що у відповідь на неодноразові пропозиції України провести переговори, російська сторона завжди висувала вимоги підкоритися ультиматуму Кремля або здійснювала акти геноциду українців.

  • Зеленський офіційно відмовився від переговорів з Путіним після оголошення російським диктатором незаконних анексій.
  • Нещодавно Захарова заявила, що країна-окупант нібито готова до переговорів з Україною – їй відповів радник глави ОП Михайло Подоляк, який написав, що російський диктатор Володимир Путін хоче відігратися, змусивши Україну визнати спроби анексії окупованих територій.
  • У МЗС Росії заявили, що Москва нібито не висувала попередні умови для переговорів з Україною. Подоляк сказав, що РФ говорить мовою ультиматумів на будь-яких переговорах. 

Читайте також: Раніше Україна була проти переговорів із РФ. Наразі назвала п’ять умов. Що змінилося

Джерело