У Росії арештовують вчених. Взяли й «топа» з гіперзвукових ракет


У Росії арештовують вчених. Взяли й "топа" з гіперзвукових ракет

Олександр Шиплюк (фото — Інститут теоретичної та прикладної механіки РАН)

У Росії затримали вченого Олександра Шиплюка за підозрою у держзраді, повідомили російські пропагандистські ЗМІ. Це щонайменше третій арешт вченого в РФ останнім часом, передає CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У CNN називають Шиплюка провідним російським вченим з розробки гіперзвукових ракет. Він є директором Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення Російської академії наук.

Також він очолює лабораторію з унікальними аеродинамічними трубами, що імітують гіперзвукові умови.

У пропагандистських росЗМІ повідомили, що Шиплюка затримано за підозрою в держзраді та доставлено до СІЗО Лефортово в Москві.

Читайте також: Загроза РФ та Китаю. США планують вивести 28 супутників для відстеження гіперзвукових ракет

CNN же зазначає, що 27 червня заарештували головного наукового співробітника цього інституту Анатолія Маслова. Його підозрюють у передачі секретних даних, пов’язаних із гіперзвуковими ракетами.

Крім того, 30 червня суд Новосибірська заарештував вченого Дмитра Колкера з Інституту лазерної фізики Сибірського відділення РАН. За повідомленнями Reuters, його підозрювали в держзраді нібито за співпрацю зі спецслужбами Китаю. Колкер хворів на рак і помер через два дні після арешту під час переведення з СІЗО.

ДОВІДКА. Гіперзвукові ракети рухаються зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку (6100 км/год). Міжконтинентальні балістичні ракети летять швидше, проте їхня траєкторія більш передбачувана, що робить їх легшою ціллю для перехоплення.

  • Російський диктатор Володимир Путін неодноразово хвалився перед Заходом наявністю гіперзвукових ракет у РФ. Наприкінці липня він анонсував розгортання гіперзвукових ракет «Циркон».
  • За даними Пентагону, Росія запустила територією України від 10 до 12 гіперзвукових ракет, проте це не змінило правила гри на війні.
  • У квітні США, Британія та Австралія заявили, що об’єднують зусилля щодо розробки гіперзвукової зброї. У травні США успішно випробували гіперзвукову зброю, розігнавши ракету до 1,7 км/с. У липні Sky News повідомив про ще одне успішне випробування американської гіперзвукової зброї.

Читайте також: Збивати крилаті та гіперзвукові ракети. Канада інвестує $4 млрд у модернізацію ППО

Джерело

Новости Украины