У США радять Україні відвоювати південні території до настання зими – Financial Times


У США радять Україні відвоювати південні території до настання зими – Financial Times

Російські окупанти у Херсоні (Фото: EPA)

Американські офіційні особи та законодавці попередили, що Україна зіткнеться з критичною битвою за повернення території на півдні країни до настання зими, якщо вона хоче позбавити Росію шансу зміцнити свій контроль над регіоном. Про це пише Financial Times.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У Пентагоні заявили, що Київ повинен скористатися своїм імпульсом на сході, щоб відкинути російські сили, які окупували стратегічні регіони на півдні, що є воротами до Чорного моря.

«Бойовий сезон добігає кінця. Українці взяли верх і повинні продовжувати використовувати свою перевагу», – сказав Кріс Мерфі, демократ із комітету Сенату із закордонних справ.

У той час як Україна досягла успіху у своєму блискавичному контрнаступі в Харківській області та несподіваному витісненні російських сил з Лиману Донецької області, західні союзники вважають звільнення Херсона вирішальним випробуванням.

«Якщо ви контролюєте Херсон, ви точно можете перешкодити росіянам піти на Одесу. Я думаю, ми всі віримо, що росіяни дійсно цього хочуть», — сказав високопоставлений військовий чиновник США.

Офіційні особи заявили, що українським військам необхідно терміново відвоювати південь до зими, оскільки ґрунт у регіоні не промерзав протягом останніх трьох років, а це означає, що незабаром місцевість стане надзвичайно багнистою. І це, за словами чиновників і аналітиків, дає перевагу тим, хто захищається.

  • Українські сили загалом звільнили від російських окупантів 1534 населені пункти.
  • Російський диктатор Володимир Путін відмовився відводити війська з Херсона, попри прохання командирів, і особисто зайнявся стратегічним плануванням війни проти України, повідомляла газета The New York Times.
  • Наступ ЗСУ на Херсонську область є «ретельно продуманою операцією» з ефективним використанням вогневої могутності, повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

Читайте також: Наступ ЗСУ у Херсонській області. В ОК «Південь» розповіли про втрати росіян та обстановку

Джерело