Україна матиме лише одну спробу на великий контрнаступ, вважає Петр Павел


Україна матиме лише одну спробу на великий контрнаступ, вважає Петр Павел

Петр Павел (фото — ЕРА)

Чеський президент Петр Павел, генерал НАТО у відставці, вважає, що у Сил оборони України буде лише одна можливість провести масштабний контрнаступ у спробі вибити російських окупантів зі своєї території: на ще один може не вистачити ресурсів. Таку думку він висловив в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Лідер Чехії вважає, що спроба українців вибити ворога «має відбутися протягом кількох місяців», оскільки вікно можливостей буде «відкрито цього року» – і навряд чи далі, адже після зими 2023/2024 року «підтримувати нинішній рівень допомоги буде вкрай складно».

Йдеться, за його словами, про «втому від війни», і це не лише виснаження людських ресурсів і техніки, руйнування інфраструктури в Україні, «але й втома країн, які надають допомогу».

«Багато країн, багато політиків очікують цього року певного прогресу [з контрнаступом]. Я вважаю, що Україна матиме лише одну спробу розпочати великий контрнаступ. Тому, якщо вона вирішить розпочати великий контрнаступ – і він зазнає невдачі, отримати кошти на наступне буде вкрай складно», – сказав Павел.

Читайте думку: Обрання генерала НАТО у відставці президентом Чехії – другий великий удар по режиму Путіна

Президент Чехії наголосив, що «людські ресурси України не безмежні, і допомога Заходу також має межі».

Він додав, що офіційному Києву та його союзникам потрібно бути «реалістами і визнати, що наступного року у Сполучених Штатах відбудуться вибори, а після попередніх виборчих кампаній у США видно, що суспільство та політики у них більше зосереджуються на внутрішніх справах».

«Навіть якщо у майбутній кампанії і буде важлива глобальна тема, вона буде пов’язана не з Європою, а з американо-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги можуть знизитися наступного року. І коли інтерес Америки згасне, багато європейських країн зроблять те ж саме», – пояснив Павел.

Він наголосив, що не закликає Україну відмовитися від частини своєї території чи піти на якісь поступки загарбникам: «Якщо українці колись наважаться на це, то це буде лише їхнє рішення».

«Ми не повинні штовхати Київ ні в якому напрямку: ні йти на поступки, ні битися до останньої людини. Ми можемо максимально підтримувати українців, але не можемо давати їм плани. Ми можемо лише надати їм свою допомогу: все, що допоможе їм досягти своєї мети», – резюмував він.

  • Павло вважає, що Україна заслуговує на вступ до НАТО після війни. На його думку, це стало б важливим посиленням Альянсу.
  • 1 березня 2023 року Павло виступив за передачу винищувачів ЗСУ, але через пів року чи пізніше.

Джерело

Новости Украины