Україна розпочала націоналізацію колишнього Альфа-банку

Україна розпочала націоналізацію колишнього Альфа-банку

Фото: umoloda.kyiv.ua

Процедура націоналізації колишнього Альфа-банку, перейменованого в «Sense», вже почалася і вона відрізнятиметься від передачі у власність держави ПриватБанку. На цьому наголосив радник Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Альфа-банк пройшов ребрендинг. Сьогодні це вже Sense банк. Там уже йдуть процедури щодо націоналізації як такої. Націоналізація Альфа-банку виглядатиме не так, як ПриватБанку, тому що там набагато менше коло фізичних осіб, які мають вклади тощо, — повідомив він.

Подробиць Подоляк не уточнив, але запевнив, що процедура проходить із дотриманням законодавства України. За його словами, панічних настроїв серед вкладників чи юридичних осіб, причетних до банку Sense, немає.

Закон про особливості виведення з ринку (націоналізації) системно важливого банку в умовах воєнного стану було підписано президентом Володимиром Зеленським наприкінці жовтня. Документ передбачає націоналізацію банку через процедуру віднесення його до категорії неплатоспроможних. Відшкодування вартості акцій акціонерам, якими є російські бізнесмени Михайло Фрідман і Петро Авен, буде можливим лише після компенсації збитків Україні від Росії і виключно за рахунок таких коштів.

Джерело

Новости Украины