Україна віддала Росії Медведчука в обмін на 200 військовослужбовців


Україна віддала Росії Медведчука в обмін на 200 військовослужбовців

Виктор Медведчук (Фото из Telegram Зеленского)

Україна повернула з полону 200 військовослужбовців в обмін на підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука. Про це повідомив в.о. голови Служби безпеки Василь Малюк в ефірі телемарафону.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Малюк повідомив, що із 215 полонених, звільнених із російського полону, безпосередньо 200 захисників обміняли на Медведчука.

«Медведчук – це не просто кум Путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, зібраних СБУ», – наголосив Малюк.

Він додав, що під час роботи у справах Медведчука співробітники СБУ знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох зрадників та отримали велику кількість важливої інформації, яка використовується у контррозвідувальних заходах.

«А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на які так чекають вдома», – сказав в.о. голови СБУ.

Він наголосив, що обмін Медведчука на українських захисників не завадить розгляду його справ у суді.

Малюк повідомив, що Медведчук також погодився на обмін. 

У травні Кремль неодноразово відмовлявся звільняти захисників Маріуполя в обмін на Медведчука. У РФ заявляли, що Медведчук – громадянин України, який нібито «не має відношення до Росії і не є військовим», тоді як у випадку з бійцями з Азовсталі «йдеться про військових та членів націоналістичних формувань».

  • Увечері 21 вересня з’явилися фото звільнених із полону росіян начальника патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, парамедика «Пташки» (Катерини Поліщук), морпіха Михайла Діанова.

Читайте також: Україна повернула з полону РФ 215 військовослужбовців, 108 із них – «азовці»

Джерело