Україна відповіла на пропозицію «поділитися» територіями з РФ, Польщею, Угорщиною та Румунією

Україна відповіла на пропозицію "поділитися" територіями з РФ, Польщею, Угорщиною та Румунією

Висловлювання про те, що Україні необхідно «поділитися» своїми територіями із сусідніми країнами, звучать неприйнятними в той час, поки наші війська борються за незалежність. Про це йдеться у заяві посольства України у Румунії.

— Такі заяви неприйнятні за будь-яких обставин. Вони є особливо кричущим відхиленням у той час, коли Україна героїчно захищає свою незалежність та безпеку всієї Європи, — наголосили у відомстві.

Як зазначено у повідомленні, заява екс-міністра Угорщини Андрія Марги ставить під сумнів базові засади міжнародного права.

— Прикро, що колишній міністр європейської та демократичної держави Андрій Марга виступає із заявами, які ставлять під сумнів базові засади міжнародного права, зокрема, непорушності кордонів. Забезпечення повної поваги до цих принципів – основа безпеки та стабільності на континенті, — йдеться у заяві посольства.

В інтерв’ю Digi24 колишній міністр закордонних справ Андрій Марга заявив, що нібито кордони України «занадто великі» і запропонував «поділитися» територіями із сусідніми країнами. Так, політик запропонував Україні віддати Закарпаття Угорщині, Польщі передати Галичину, Румунії — Буковину, в Росії «поступитися» Донбасу та Криму. За його словами, в іншому випадку — «будуть конфлікти».

Джерело