Україна завдала потужного удару по міфу про «непереможні «Кинджали» – Генштаб Естонії


Україна завдала потужного удару по міфу про "непереможні "Кинджали" – Генштаб Естонії

Март Вендла (Фото — скриншот з відео)

Те, що ЗСУ можуть відбивати ракети «Кинджал», – це психологічний удар по Росії, і це змушує Кремль змінювати плани. Про це сказав заступник начальника Генерального штабу Естонії полковник Март Вендла, повідомляє ERR.ee.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Полковник Вендла вважає, що збиті «Кинджали» є доказом того, що Україна тепер «може захистити себе та свої важливі об’єкти від гіперзвукових ракет».

«Один із найбільших ефектів цього для Росії – психологічний. По міфу про цю зброю, яка була представлена як чудодійна і нестримна, завдано серйозного удару», – зазначає Вендла.

Крім того, вважає він, Росії доведеться переглянути свою здатність знищувати значущі цілі, оскільки Україна тепер може ефективно завадити цьому.

Водночас, вважає військовий, уразливість «Кинджалів» не спричинить суттєвого зниження здатності Росії доставляти тактичну ядерну зброю, оскільки «існують багато способів застосування ядерної зброї та її доставляння, і гіперзвукові ракети є лише одним із них».

Полковник Вендла також прокоментував повідомлення про репресії щодо розробників «Кинджалів». На його думку, найімовірніше, йде пошук цапів-відбувайлів для виправдання невдачі, і це демонструє фрустрацію Кремля.

  • Вранці 16 травня 2023 року головком ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Росія атакувала Україну 18 ракетами, шість із яких – це Х-47 «Кинджал». ППО збила всі цілі.
  • Міноборони РФ повідомило про «знищення» Patriot. У Резнікова відповіли з гумором. У Повітряних силах пояснили, що знищити Patriot ракетою «Кинджал» неможливо.
  • 21 травня міністри оборони Естонії та Латвії оголосили, що ППО їхніх країн забезпечуватимуть німецькі Iris-T SLM.

Читайте також: Як Путін створив міф про непереможний «Кинджал». І що з ним робить Patriot

Джерело

Новости Украины