Українці надіслали в «Дію» 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно

Українці надіслали в "Дію" 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно

Фото: thedigital.gov.ua/

Мінцифри та Мінінфраструктури презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна внаслідок бойових дій, який допоможе отримати компенсацію. У ньому буде зберігатись інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення. Наразі українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал «Дія». Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

— У реєстрі врахують не лише житлові будинки, а й також промислові об’єкти, дороги, мости, лінії газо- та електропостачання. Усе, що було пошкоджено чи зруйновано. Відбудова — складний процес, який забере багато часу та ресурсів. Тому важливо розпочати підготовку до відновлення якомога раніше. Запуск реєстру допоможе створити ефективний план із відбудови та компенсувати збитки громадянам України, — написав Федоров.

За словами голови партії «Слуга народа» Олени Шуляк, реєстр стане основою для єдиної бази даних фіксації всіх пошкоджених чи зруйнованих об’єктів під час війни. Реалізація цієї бази передбачена законопроєктом 7198.

Що робити фізичним особам у зв’язку з запуском реєстру

Подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно на порталі або в застосунку «Дія»; Отримати повідомлення про те, що акт обстеження майна складено комісією, створеною органом самоврядування чи ВЦА; Очікувати внесення інформації про обстеження до Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна ОМС або ВЦА; Очікувати компенсації.
Джерело