З початку мобілізації в РФ більше росіян втекло з країни, ніж потрапило до армії – Bloomberg


З початку мобілізації в РФ більше росіян втекло з країни, ніж потрапило до армії – Bloomberg

Мобілізовані в Росії (Скриншот відео)

За кордон втекло набагато більше громадян Росії, ніж потрапило на військову службу з того часу, як російський диктатор Володимир Путін оголосив мобілізацію для підтримки вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Як зазначається, міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що після наказу від 21 вересня було призвано 200 000 осіб. Водночас статистика показує, що понад 300 000 росіян поїхали до сусідніх країн.

Bloomberg наводить офіційні дані країн, куди тікали потенційні російські резервісти.

Кордон з Казахстаном з 21 вересня до 4 жовтня перетнули 200 000 росіян, з Грузією станом на 30 вересня – 69 000, до Євросоюзу за тиждень в’їхало 66 000 громадян РФ, до Монголії станом на 2 жовтня – понад 12 000.

Таким чином, лише за підтвердженими даними, з Росії виїхало 347 000 осіб.

Інші популярні напрямки, такі як Туреччина, Вірменія та Азербайджан, куди росіяни можуть в’їжджати без візи, не розкривають дані про кількість громадян РФ, які прибули до них.

Bloomberg зазначає, що не всі, хто залишив Росію після указу Путіна про мобілізацію, могли бути призвані на військову службу, але багато хто поспішив залишити країну на тлі широко поширеної невизначеності щодо умов призову.

  • 21 вересня Путін оголосив про мобілізацію в Росії. Офіційно планується призвати 300 000 резервістів, але, за даними росЗМІ, у планах може бути близько 1,2 млн осіб.
  • 22 вересня на кордоні Росії з Грузією утворилися багатокілометрові черги з автомобілів.
  • 30 вересня він підписав указ про осінній призов 120 000 строковиків.

Читайте також: Мобілізація та втеча чоловіків із країни підірвуть економіку Росії – Politico

Джерело