З порту «Південний» до Ефіопії відправилось перше судно, зафрахтоване ООН

З порту «Південний» до Ефіопії відправилось перше судно, зафрахтоване ООН

Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

З українського порту відправилось перше судно із зерном, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою. Про це 14 серпня повідомила ООН в Україні.

— Сьогодні з українського порту відправилось перше гуманітарне судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою, під егідою Чорноморської ініціативи щодо зерна, — йдеться на сайті організації.

Координатор ООН з гуманітарних питань Деніз Браун сказала, що партія гуманітарної допомоги дозволить врятувати життя і полегшити страждання мільйонів людей в Ефіопії. 

— Ця країна сильно постраждала від найгіршої посухи, якої Африканський Ріг зазнавав за останні десятиріччя. Продуктів харчування просто немає або їх вистачає лише тим, хто може сплатити їхню вартість, яка вже зросла, — розповіла вона.

Деніз Браун додала, що за останні два тижні 14 торговельних суден вирушили з України на світовий ринок.

Міністр інфраструктури України Александр Кубраков написав у своєму Фейсбук, що відправлення судна до Ефіопії планується завтра. Судно BRAVE COMMANDER, яке було зафрахтоване Світовою продовольчою програмою ООН (WFP) прибуло під завантаження в п’ятницю у порт «Південний». Воно відправить понад 23 тисяч тонн пшениці.

Ініціативу про безпечне транспортування зерна та агропродукції підписали 22 липня у Стамбулі. Посередниками між Україною та Росією виступили ООН та Туреччина.

Джерело