Запорізьку АЕС знову підключили до енергомережі

Запорізьку АЕС знову підключили до енергомережі

Фахівцям вдалося відновити одну із чотирьох зовнішніх ліній електропередач, внаслідок чого Запорізьку атомну станцію знову підключили до мережі. Про це повідомляє прес-служба МАГАТЕ.

— Відновлена лінія 750 кіловольт знову забезпечує ЗАЕС електроенергією, яка потрібна для охолодження реактора та інших функцій безпеки. Після повторного підключення основної лінії три резервні лінії електропередачі знову знаходяться в резерві. Три інші основні зовнішні лінії електропередачі 750 кВ, які були втрачені раніше під час конфлікту, залишаються відключеними, — заявили в агентстві.

Як зазначили у МГАТЕ, усі шість реакторів досі залишаються у стані холодної зупинки, але для забезпечення основних функцій їм потрібне харчування.

— Надійне електропостачання від мережі за межами майданчика та системи резервного електропостачання необхідні для забезпечення ядерної безпеки та запобігання ядерній аварії, навіть коли реактори більше не працюють, — зазначено у повідомленні.

Єдиний енергоблок №6, що працює, на Запорізькій АЕС відключили від мережі 11 вересня. Після охолодження його перевели у холодний стан. До цього три доби 6-й енергоблок працював у режимі острова, загоюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності.

Джерело