Затоплений південь. П’яні росіяни не дають евакуюватись, виганяють з двоповерхових будинків – ГШ


Затоплений південь. П’яні росіяни не дають евакуюватись, виганяють з двоповерхових будинків – ГШ

Фото: EPA

П’яні російські військові не дають мешканцям евакуюватись із затоплених населених пунктів, а в Голій Пристані виганяють людей з їхніх двоповерхових будинків та заселяються туди самі, облаштовуючи на дахах вогневі позицій. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За даними українських військових, після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС мешканці селища Козачі Лагері, які опинились у зоні підтоплення, не дочекались допомоги від окупантів та намагались самостійно виїхати з населеного пункту.

Проте російські військовослужбовці, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, заблокували всі можливі шляхи залишення міста та заборонили евакуацію, зазначає Генштаб.

Також відомо, що в місті Гола Пристань окупанти виганяють власників двоповерхових будинків із помешкань та самі розташовуються в них. На дахах цих будівель загарбники облаштовують вогневі позиції.

Дивіться також: Каховська ГЕС. Бійці ЗСУ з дрона передали воду жінці в окупованих Олешках – відео

Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що з тимчасово окупованих територій півдня надходять такі повідомлення:

→ людей не пропускають на блокпостах і повертають назад без російського паспорта;
→ окупанти обстрілюють Херсон під час евакуації;
→ не допускають волонтерів, які хочуть допомогти людям;
→ самі окупанти теж не евакуюють людей.

«Цілі сім’ї сидять на дахах будинків, благають про допомогу і порятунок, але на їхні прохання окупаційна влада не реагує. Вони самоусунулись від цих обов’язків», – зазначив Лубінець, закликавши міжнародні організації сприяти евакуації людей.

  • Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію. На Херсонщині була оголошена евакуація.
  • Унаслідок руйнування ГЕС відбулось затоплення населених пунктів Херсонської області. У Херсоні, попри евакуацію, все ще перебувають багато людей. 
  • Президент Зеленський заявив, що Росія повністю провалила евакуацію з лівого берега Дніпра. Україна шукає шляхи, як евакуювати людей з тимчасово окупованих населених пунктів.

Читайте також: Підтоплення може вплинути на епідемічну ситуацію в Україні. Прогнози та актуальний стан

Джерело

Новости Украины