Зеленський про росіян: Для тих, хто бореться — біженство, для решти — заборона на в’їзд в Європу

Зеленський про росіян: Для тих, хто бореться - біженство, для решти - заборона на в'їзд в Європу

Фото: president.gov.ua

Візові обмеження для громадян Російської Федерації справедливі і уряди країни мають на них наполягати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

— Звичайно, ми всі розуміємо: є люди, які справді потребують захисту, яких переслідують у Росії, навіть можуть убити, а отже, вони мають отримати допомогу цивілізованого світу. Це відомі юридичні механізми – через біженство, через прохання про притулок, через інші можливості допомогти й підтримати. Але ж це для тих, хто бореться, для тих, кого переслідують. І це не має стосуватися відпочинку громадян Росії у Європі, туризму, розваг, бізнесових справ. Працювати на державу-терориста не можна… По-перше, має бути гарантія, що російські вбивці й посібники державного терору не користуватимуться шенгеном. А по-друге, не можна руйнувати саму ідею Європи, наші спільні європейські цінності, тобто не можна перетворювати Європу на супермаркет, у якому неважливо, хто заходить – головне, щоб людина просто розплатилася за товари, — сказав Зеленський.

Уряд Естонії з кінця серпня не пускатиме росіян із шенгенськими візами за кількома винятками. Естонія, Латвія, Фінляндія та Чехія закликали ЄС офіційно заборонити видачу віз росіянам. В Єврокомісії відповили, що це питання знаходиться в компетенції держав-членів ЄС і вони в кожному конкретному випадку можуть відмовити у візі на підставі загроз власній безпеці.

Джерело