Зеленський вважає, що місія МАГАТЕ відновить безпеку на Запорізькій АЕС

Зеленський вважає, що місія МАГАТЕ відновить безпеку на Запорізькій АЕС

Фото: President.gov.ua

Українські дипломати опрацьовують із міжнародними партнерами конкретні деталі місії, яка має вирушити на Запорізьку атомну електростанцію. Про це розповів у своєму вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський.

— З цієї місії може розпочатися відновлення повної безпеки на ЗАЕС та у Енергодарі. І я вдячний усім, хто приєднався до цієї роботи та ініціативи, – сказав президент.

За його словами, якщо РФ продовжить шантаж радіацією, для різних країн Європи це може стати найбільшою в історії трагедією.

— Якщо російський шантаж радіацією продовжиться, то це літо може увійти до історії різних європейських країн як одне з найтрагічніших за весь час. Бо в жодній інструкції, на жодній атомній станції світу не передбачено порядок дій на той випадок, якщо якась держава-терорист перетворює АЕС на мету, — підкреслив Зеленський.

З початку вторгнення РФ в Україну Запорізька АЕС захоплена російськими військами. У серпні військові РФ почали обстрілювати цей об’єкт, що може спричинити найбільшу в Європі катастрофу. У «Енергоатомі» закликали відправити на ЗАЕС місію ООН та МАГАТЕ, результатом якої має стати виведення російських військ та персоналу «Росатом» з території атомної станції та міста Енергодар. Це питання стало ключовим під час тристоронніх переговорів президента Володимира Зеленського, турецького лідера Реджепа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерреша, які відбулися у Львові 18 серпня.

Джерело