Зеленський: Закликів МАГАТЕ до демілітаризації Запорізької АЕС ми не почули

Зеленський: Закликів МАГАТЕ до демілітаризації Запорізької АЕС ми не почули

Фото: President.gov.ua

Росіяни намагаються перетворити візит місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію на безрезультатну екскурсію, але члени делегації мають можливість оцінити ризики на небезпечному об’єкті. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму традиційному зверненні.

— Добре, що представники МАГАТЕ мають змогу зробити об’єктивні висновки про ризики, які виникли на Запорізькій атомній станції вперше в історії. Причому виникли саме через окупантів. Головне, щоб була воля зробити саме об’єктивні висновки. У нас є чіткі дані про те, що Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію. Зокрема за допомогою залякування мешканців Енергодара. Сподіваємося, що місія все ж зробить об’єктивні висновки з обставин на станції, — сказав президент.

Водночас Зеленський підкреслив, що закликів від МАГАТЕ до демілітаризації атомної станції поки що не було.

– І головне, що має відбутися, – це демілітаризація території станції. Саме це є метою українських і міжнародних зусиль.
І погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві. Це був ключовий безпековий пункт наших домовленостей: демілітаризація і повний контроль з боку наших атомників, — зазначив він.

На Запорізьку АЕС делегація МАГАТЕ прибула 1 вересня, незважаючи на збільшення інтенсивності обстрілів Енергодару російськими військами. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі цього ж дня залишив територію ЗАЕС разом із більшою частиною місії. Він заявив, що «побачив ключові речі» та пообіцяв, що МАГАТЕ продовжить свою присутність на атомній станції. Наразі там залишилися 5 представників агентства.

Джерело