Зеленський звернувся до корінних народів РФ: Я впевнений, що ви хочете жити. Боротися треба зараз!

Зеленський звернувся до корінних народів РФ: Я впевнений, що ви хочете жити. Боротися треба зараз!

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення російською мовою. У ньому він закликав корінні народи Росії не піддаватися режиму влади і виборювати свої життя.

— Вже 58,5 тисяч російських солдатів загинули в Україні. Вони прийшли нас вбивати та загинули. Вам не називають цю кількість. Вам брешуть, що загинуло нібито близько шести тисяч. 58,5! Ось у чому правда. Всі вони загинули через те, що цієї війни захотіла одна людина. Тільки одна. Якому служать багато людей, — заявив Зеленський.

Президент зазначив, що народи РФ не повинні гинути на війні, яку Росія веде проти України.

— Народи Кавказу! Усі народи на території Росії! У вас немає жодної причини бути серед цих багатьох, хто все ще служить тому одному, хто хоче цієї війни. Ви не маєте гинути в Україні. Ваші сини не повинні вмирати в Україні. Немає у вас такого обов’язку. Ні перед вашими батьками, ні перед вашими дітьми, ні перед вашим майбутнім, ні перед майбутнім вашої землі. І ви це знаєте, – сказав він.

За його словами, Росія буде ізольована від світу та понесе відповідальність за свої дії, а Україна продовжить відстоювати свою територію.

— Україна продовжить оборонятися та переможе у цій війні, розв’язаній проти нас. Тому що ми – на своїй землі. На нашому боці – правда. І з нами весь цивілізований світ. Ми боремося за те, що істинно для будь-якого народу на планеті – за життя та свободу, за право на щастя для всіх наших сімей, для всіх наших дітей, – наголосив Зеленський.

Голова держави закликав корінні народи боротися за свої життя та свободу, нагадавши, що влада РФ не зупиниться на мобілізації 300 тисяч осіб.

— Боріться, щоб не загинути! Захищайте свою свободу зараз на вулицях і площах, щоб потім не довелося битися в горах та лісах просто за своє право жити, коли російська влада почне і наступні хвилі мобілізації. Чи повірили ви, що вони заберуть лише 300 тисяч людей? Той, хто розпочав цю війну, не зупиниться лише на першій хвилі мобілізації, будуть ще. Він спробує забрати й інші життя, — підсумував президент.

Зеленський також наголосив, що Росія заганяє своїх громадян у злидні, щоб відправити їх воювати. Також він зазначив, що росіяни змушені жити в постійному страху, оскільки влада країни залякує їх репресіями і цькує пропагандою. Голова держави заявив, що лише самі росіяни зможуть змінити все та ще раз закликав їх відмовлятися від загибелі на війні проти українців.

Джерело