Зернову угоду продовжили ще на 120 днів

Зернову угоду продовжили ще на 120 днів

«Зернову угоду» продовжили на 120 днів

Україна досягла домовленостей із Туреччиною та ООН про продовження зернової угоди ще на 120 днів.

Угоду з «зернової ініціативи» продовжено ще на чотири місяці. Про це повідомив у суботу, 18 березня, віце-прем’єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

«Вдячний генеральному секретареві Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішу та президенту Туреччини Реджепу Ердогану, а також усім країнам-партнерам за спільні зусилля для продовження дії документа (зернової угоди — ред.) ще на чотири місяці», — написав він у Facebook.

За словами Кубракова, це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.

З 1 серпня 2022 року і до сьогодні вже 25 мільйонів тонн агропродукції було відправлено на потреби світу.

«Водночас, головним викликом є прискорення інспекційних перевірок у Туреччині. Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції. Також продовжуємо роботу щодо приєднання до зернової ініціативи портів Миколаївської області та розширення номенклатури вантажів», — додав міністр.

Нагадаємо, минулого тижня у Києві президент Володимир Зеленський та генсек ООН Антоніу Гутерріш підтримали продовження зернової угоди.

Як відомо, зернову угоду було укладено у липні 2022 року та продовжено на 120 днів у листопаді. Її термін спливає 18 березня.

Зернова угода: Кремль заявив про жест доброї волі

Джерело

Новости Украины