Знищення ГЕС: під загрозою мільйони тонн врожаю

Знищення ГЕС: під загрозою мільйони тонн врожаю

На півдні України масштабні затоплення через підрив ГЕС

Для відновлення грунтів у майбутньому доведеться застосовувати спеціальні методи, зазначив Тарас Висоцький.

Україна може втратити мільйони тонн урожаю через знищення росыянами Каховської ГЕС. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону у четвер, 8 червня.

«Декілька мільйонів тонн українського врожаю може бути втрачено через затоплення внаслідок знищення Каховської ГЕС. Землі, які затоплені, потребують повної агроекологічної оцінки стану грунтів, але після того, як зійде вода. У більшості випадків потрібно буде застосовувати спеціальні методи відновлення грунтів», – заявив він.

На постраждалих угіддях вирощувалося два основних блоки продукції: овочеві та баштанні культури і зернові та олійні – соя, кукурудза, соняшник, пшениця.

«Без джерела водопостачання неможливо вести мову про вирощування продукції овочівництва. Вирощування зернових та олійних культур відбудеться за екстенсивною моделлю з низькою врожайністю», − зазначив Висоцький.

Він додав, що зараз важко оцінити збитки лівобережжя Херсонщини, але відомо, що там зберігалось декількох сотень тисяч тонн зернових. На правобережжі втрачено понад 100 тисяч тонн врожаю.

Висоцький констатував, що найбільшою загрозою для міжнародної продовольчої безпеки є неможливість без зрошення вирощувати декілька мільйонів тонн зернових та олійних культур.

Як повідомляв Корреспондент.net, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС Це викликало масштабне затоплення територій у Херсонській області і завдало значних екологічних, економічних та гуманітарних збитків Україні.

Джерело

Новости Украины