105 річниця підняття прапорів України над Чорноморським флотом: кропивницький історик розповів про тодішні події у Криму

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

У Кропивницькому підняли прапори ВМС ЗСУ, щоб відзначити 105 річницю підняття жовто-блакитного прапора над Чорноморським флотом. 29 квітня 2023 рік. Фото: Telegram-канал Андрія Райковича

105 років тому на кораблях Чорноморського флоту та у Севастопольській фортеці у Криму піднялися жовто-блакитні українські прапори. Щоб відзначити цю подію, на головних флагштоках Кропивницького — над будівлями обласної адміністрації та міської ради – підняли прапори Військово-Морських Сил Збройних сил України. Про те, які події відбувались у квітні 1918 року в Криму, розповів кропивницький історик Юрій Митрофаненко.

Прапор ВМС ЗСУ біля Кіровоградської ОВА. 29 квітня 2023 року. Фото: Telegram-канал Андрія Райковича

Що передувало

У 1917 році в Росії ліквідували монархію. На території колишньої Російської імперії утворились два революційних центри: один в Петрограді — до влади приходить тимчасовий уряд, інший в Києві, де до влади приходить Центральна рада. Одна влада російська, інша – українська. Невдовзі між ними починається конфлікт, тому що Центральна рада на чолі з Михайлом Грушевським і нашим земляком Володимиром Винниченком прагне автономії у складі оновленої демократичної федеративної Росії (тоді вони ще вважали, що це можливо), а тимчасовий уряд не хотів давати Україні автономію. Тобто заперечував право українців на управління своєю територією. І навіть викреслили зі складу української автономії південно-східну Україну.

Частково конфлікт революцій – російської та української – розв'язується у листопаді 1917 року, коли до влади приходять більшовики – це Жовтневий переворот у Росії. Вже у грудні більшовики почали війну Росії проти України. Найвідоміший епізод цієї війни – бій під Крутами 30 січня 1918 року.

Новости Украины