3D номерний знак карається штрафом… | Новости Энергодара

В мережі Інтернет «гуляє» чимало оголошень про виготовлення номерних знаків у форматі ЗD. Продавці переконують, що вони відповідають встановленим вимогам ДСТУ.

Однак, в Україні використання ЗD номерного знака для транспортного засобу є порушенням ПДР, що карається штрафом.

Пункт 4.3 ДСТУ 3650:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови» чітко говорить про те, що ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі. Натомість спосіб виготовлення 3D номерних знаків передбачає нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку. Висновок: 3D номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019.

Відповідно до пункту 2.9 «в» ПДР України водієві ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ керувати транспортним засобом з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів.

Таку ж норму містить і КУпАП, де передбачено і відповідальність (ч. 6 ст. 121 КУпАП) – штраф 850 грн. За вчинення ж такого правопорушення вдруге протягом року — штраф 1700 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Источник

Новости Украины