За інформацією: Суспільне Чернігів.
Плисківська сільська голова Марина Вірко у своєму кабінеті. Facebook-сторінка Марини Вірко
На Чернігівщині Плисківську сільську голову Марину Вірко засудили до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати певні посади на два роки та штрафом у розмірі 8 500 гривень.
Про це йдеться у відповідному вироку Борзнянського районного суду Чернігівської області.
Вірко визнали винуватою у шахрайстві (ч. 2 та ч. 4 ст. 190 КК України), зловживанні владою чи службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України).
Разом з нею засудили її бабусю. Жінку визнали винуватою у шахрайстві (ч. 2 та ч. 4 ст. 190 КК України) та використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України). Їй присудили п'ять років позбавлення волі без конфіскації майна, але звільнили від відбуття покарання з іспитовим терміном в один рік.
У вироку йдеться, що Вірко в середині травня 2021 року видала своїй бабусі неправдиву довідку від сільради про те, що остання проживає у будинку в центрі села без реєстрації в ньому. Хоча сама бабуся зареєстрована і проживає за іншими адресами.
Пізніше бабуся з цією довідкою оформила у ПП "Землемір" технічний паспорт на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами. З ним вона звернулася до державного реєстратора, який оформив на неї цей будинок вартістю 1 360 617 гривень.
Після цього бабусі також передали у власність земельну ділянку комунальної власності загальною площею 0,0524 га для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за цією адресою та завдали Плисківській сільській раді матеріального збитку на суму 31 702 гривень.
Потерпілий, який вважає себе чинним власником цього будинку, у цивільному позові просив стягнути з Марини Вірко на його користь 1 360 617 гривень експертної вартості будинку як матеріальну шкоду, а також моральну шкоду в сумі 100 000 гривень. Проте суд відхилив ці прохання у повному обсязі.
Марина Вірко під час судового засідання винною себе у повному обсязі не визнала й просила її виправдати. Стверджує, що бабуся сама займалась оформленням документів на будинок і присадибну ділянку, а вона, як сільська голова, у процес підготовки та оформлення цих документів не втручалась, а лише підписувала надані їй довідки та рішення ради. Участі на сесіях ради під час розгляду питань, що стосувалися даної нерухомості, нібито не брала через конфлікт інтересів і заволодіти будинком та землею у неї не було.
Водночас бабуся у суді винною себе в пред`явленому обвинуваченні не визнала у повному обсязі, а від надання показань відмовилась.
У коментарі Суспільному адвокат Марини Вірко зазначив, що на вирок суду вони планують подавати апеляційну скаргу. Адже вважають, що склад правопорушення у цій справі відсутній, а вирок суду помилковий.
На подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду є 30 днів з дня його проголошення.
До набрання чинності вироку запобіжні заходи жінкам суд не обирав.
Читати ще
Читати ще Здавала позиції ЗСУ, польоти військових літаків і переміщення сил ППО: жительку Чернігівщини засудили до 5 років тюрми