За інформацією: Суспільне Полтава.
Фото: Суспільне Полтава
За три роки роботи екобус у місті Полтава та громаді назбирав понад 54 тисячі ламп, майже 10 тисяч тонн батарейок, а ще – більше 3 тисяч термометрів. Їх на переробку приносили усі охочі. Про підсумки роботи екобуса у Полтаві розповів Суспільному начальник КАТП-1628 Артем Іванюк.
Екобус – це мікроавтобус міського підприємства КАТП-1628, у який безплатно збирають від населення небезпечні відходи. Запрацював він 1 жовтня 2019-го. Його придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Він збирає небезпечні відходи в усіх районах Полтави та громади. Графік його роботи складають, зокрема, за зверненнями від місцевих жителів, говорить Артем Іванюк.
Найбільше відходів у Полтавській громаді екобус зібрав 2020-го року.
- 18 588 ламп;
- 1 263 термометри;
- 2 538 тонн батарейок.
Термометри та лампи КАТП-1628 відправляє для переробки на завод "Боднарівка", що у Львові. Розбиті термометри та лампи в екобус не приймають, бо їх не утилізують, каже Артем Іванюк.
Через повномасштабне вторгнення Росії на територію Україні екобус в лютому призупиняв свою роботу на 30 днів.
Цьогоріч на його роботу планують витратити майже 300 тисяч гривень з бюджету громади. Це на 76 тисяч менше, ніж торік, повідомив Артем Іванюк.
Від початку 2022-го року до полтавського екобусу принесли:
- 8 958 ламп;
- 980 термометрів;
- 1,1 тонни батарейок.
Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма відправляє батарейки для переробки до заводу в Румунію. В Україні нині підприємств для їх утилізації немає, додав Артем Іванюк.
Що відомо:
- Екобус – це мікроавтобус, куди полтавці можуть здати люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумулятори та батарейки.
- Машину придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень.
- 23 травня екобус у Полтаві відновив роботу. Не працював він від початку повномасштабної війни.