Однією із загроз, впровадження з 1 квітня другого етапу медичної реформи може стати проблемна ситуація з Чернігівською дитячою стоматологічною поліклінікою.
Начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар розповів про деякі аспекти нововведень під час ранкової наради в мерії.
За його словами, нині Національна служба здоров’я пропонує тариф в розмірі 9,19 гривень за кожен пролікований зуб. Саме стільки з бюджету отримає поліклініка за пацієнта, який звернувся за медичною допомогою.
– Це дуже-дуже мало, – прокоментував Владислав Кухар, зазначивши, що об’єктивна цифра – близько 100 гривень.
– Тому розробляємо декілька варіантів існування закладів на майбутнє. У нас є деякі пропозиції, – додав головний медик міста і запевнив, що про закриття поліклініки не йдеться.
Разом з тим Владислав Кухар сказав, що договори не підписані і як саме НСЗУ обраховувала тариф у 9 гривень та 19 копійок – не зрозуміло. Можливо у березні, коли настане час оформлювати договірні стосунки, ситуація зміниться.
В свою чергу міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що така невідповідність у цифрах між реальними затратами на лікування і пропонованими НСЗУ тарифами ставить під загрозу ефективність медреформи. Крім прикладу зі стоматполіклінікою він навів інформацію про те, що нібито лікування інфаркту насправді обходиться в 6–7 разів дорожче, ніж планує оплачувати держава.
Владислав Кухар також додав, що в тарифи НСЗУ закладає виключно протокольне лікування – а якщо пацієнт захоче більш дорогі препарати, то муситиме платити з власної кишені. І додав, що в тій же стоматології люди вже давно готові платити значно більше, ніж профінансований бюджетом мінімум.
– Коли пропонують звичайну пломбу, пацієнти відповідають: «ні, нам японський полімер», – зізнався начальник управління охорони здоров’я. І зауважив – в дитячій стоматполіклініці платні послуги не передбачені.