За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Дев'ять медзакладів Чернігівської області уклали договори з Національною службою здоров'я України, щоб надавати послуги з реабілітації. Про це Суспільному повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Андрій Лінник.
"На території міста Чернігова це обласна лікарня, обласна дитяча лікарня, міські лікарні №2, №3, №4, та Чернігівська районна лікарня. В області це Ніжинська районна лікарня та міські лікарні Ічнянська та Менська", — зазначає Лінник.
Кіра під час реабілітації у медзакладі Чернігівщини. ФОТО: Суспільне Чернігів
Кірі 12 років. Мама привела її до Чернігівської обласної дитячої лікарні, аби пройти лікування від плоскостопості та сколіозу.
"Лікуємося ми вже давно, а в реабілітаційному центрі вперше. І вже майже тиждень лікуємось. Маємо надію, що ми ще раз сюди потрапимо. Позитивні моменти є, вона почуває себе добре. Їй подобається масаж, ходити на фізпроцедури, парафін. Менше болять ноги, больовий синдром був, зараз значно менше. Дитина трохи розгорнулась, тобто не горбиться", — каже мати Кіри Оксана Косенко
Мати Кіри Оксана Косенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
У реабілітаційному відділенні медзакладу працює близько 20 лікарів реабілітологів різних направленостей. Тут 40 ліжкомісць у стаціонарному відділенні, також діти проходять і амбулаторну реабілітацію. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення Алла Демченко. Це єдиний медзаклад області, який займається реабілітацією дітей.
"Можемо сказати, що 80% — це діти з порушенням постави, якщо ми ці 80% беремо, то 50 на 50 це порушення постави, і 50% сколіози. І 20% це діти з посттравматичними контрактурами й плюс периферичні нейропатії", — говорить завідувачка реабілітаційного відділення Алла Демченко.
Завідувачка реабілітаційного відділення Алла Демченко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Відділення працює з початку січня цього року. Дитяча обласна лікарня уклала договір із НСЗУ про надання реабілітаційних послуг.
"Наше забезпечення планується відповідно до вимог НСЗУ, це по-перше. По-друге, у нас є зали лікувальної гімнастики, зал терапевтичних вправ, в нас їх п'ять, потім зал механотерапії, в нас два кабінети масажу, кабінет фізіотерапії, і кабінет ерготерапії", — говорить Демченко.
За словами Лінника, загалом в області у відділеннях реабілітації працює понад 60 лікарів та 100 медпрацівників. На стаціонарі можуть проходити реабілітаційне лікування 240 пацієнтів. На сьогодні зайнято 189 ліжок.
Начальник обласного управління охорони здоров’я Андрій Лінник. ФОТО: Суспільне Чернігів"На рівні МОЗ зараз опрацьовується проєкт щодо розбудови комплексної реабілітаційної допомоги в Україні. Планується, що реабілітаційні відділення і такий вид допомоги буде надаватися в усіх кластерних і надкластерних лікарнях. Загалом планується по всій Україні створити такі відділення у 228 закладах охорони здоров’я. Ліжковий фонд цих відділень становитиме близько 8000 ліжок", — зазначає Лінник.
В середньому реабілітаційний процес триває два тижні, каже Андрій Лінник. Витрати на реабілітацію покриває Нацслужба здоров’я України. Це від 11 до 33 тисяч гривень на одного пацієнта.