За інформацією: Суспільне Чернігів.
Нічний ударний дрон «Вампір». Суспільне Чернігів"Його не видно. Його чутно і ти не розумієш, куди саме відбудеться скид. Якщо уявити себе на їхньому місці, то це дійсно лячно. По перехопленнях ми чуємо, що «Баба Яга» в секторі. Вони завжди намагаються сховатись", — розповідає військовослужбовець із позивним "Пеле".
"Пеле" розповідає, що дрон "Вампір" — це нащадок агродрона, який виготовили в Україні вже під військові цілі.
"Мало хто може саме в бомберах сперечатися з Україною у світі. Усі розуміють, яка різниця в секторі. Коли заходить екіпаж бомберів, і якщо цей екіпаж ефективний, то це дійсно можна впливати. Ми бʼємо дуже влучно. Ми підлітаємо на ціль, і скид відбувається з великою ймовірністю – 100% потрапляння. Це дуже важко зробити з будь-яким іншим видом озброєння".
Військовослужбовець із позивним «Пеле». Суспільне Чернігів
Для керування "Вампіром", говорить військовий, необхідно шість людей: командир, пілот, штурман, технік, інженер і водій. Їхній екіпаж справляється впʼятьох.
"Щоб зробити один успішний виліт, треба враховувати багато нюансів: погоду, радіогоризонт, напрямок вітру, точку роси. Вразити можна абсолютно все. Треба досвідчений екіпаж, досвідчений пілот і трішечки удачі. Працюємо без вихідних, без пауз, кожен день. І намагаємось робити це дуже якісно".
Нічний ударний дрон «Вампір». Суспільне Чернівці
Військовослужбовець із позивним "Медіа" очолює роботу цього взводу.
Військовослужбовець із позивним «Медіа». Суспільне Чернігів
З його слів, як підрозділ, вони сформувались десять місяців тому на базі роти безпілотних авіаційних комплексів.
"Ми позбирали кадри, які мали наміри і бажання, можливість і певний досвід у напрямку FPV. Навчили нові екіпажі працювати з бомберами".